19 sierpnia 1839 roku rząd francuski upublicznił technologie opracowane przez Nicephore Niépce’a i Louisa Daguerre’a. Tym samym fotografia stała się dobrem publicznym. Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzony jest Światowy Dzień Fotografii.

W tym roku Krośnieńska Grupa Fotograficzna CAMERA OBSCURRA, Krośnieńskie kółko fotograficzne KUŹNIA ŚWIATŁA i wydawnictwo GRAFFIA postanowiło uczcić tę rocznicę plenerową wystawę fotograficzną, na które będzie można zobaczyć trzy różne ekspozycje: Świat, którego nie ma (ze zdjęciami autorstwa Stanisława Nawracaja), Karpacka Troja (ze zdjęciami uczestników Kuźni Światła) oraz Jeden dzień w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku (wystawa grupy CAMERA OBSCURRA).

Zdjęcia będzie można oglądać w najbliższą sobotę i niedzielę (21 i 21 sierpnia) na placu obok kościoła farnego w Krośnie w godz. 9-18.

UWAGA! Ze względu na plenerowy charakter wystawy odbędzie się ona tylko w przypadku sprzyjającej pogody! Serdecznie zapraszamy! Przyjdź, zobacz, porozmawiaj o fotografii i uczcij z nami kolejną rocznicę jej narodzin!