O nas

Krośnieńska Grupa Fotograficzna CAMERA OBSCURRA

Grupa fotograficzna Camera Obscurra to grupa „w drodze”. Jej uczestnikami są absolwenci krośnieńskiego kółka fotograficznego „Kuźnia Światła”, dzięki czemu jedenastu (jak do tej pory) uczestników łączy nie tylko wspólny sposób patrzenia, ale także przyjaźń i doświadczenie przebytej razem fotograficznej drogi.

Camera Obscurra rodziła się powoli i w bólach w Krośnie na początku 2020 roku. Na dodatek powstawała w momencie, gdy w kraju panowały największe ograniczenia w związku z COVID 19. Także przyszłość grupy nie jest jeszcze do końca zdefiniowana… Jednym słowem jesteśmy naprawdę „w drodze” i z ciekawością i nadzieją patrzymy w przyszłość.

Dlaczego Camera Obscurra? Bo po pierwsze – nawiązujemy do historii i tradycji fotografii, która jest nam szczególnie bliska. Po drugie – Tomasz Tomaszewski w jednym z filmów powiedział – „Gdyby nie ta czarna skrzynka, to by nas tutaj nie było”. Po trzecie – dodanie jednej litery jest sygnałem, że fotografia jest dla nas ciągle wspaniałą zabawą, a siebie nie traktujemy zbyt poważnie 🙂

Tomasz

Poezja…?
Mówienie o zwykłych rzeczach w niezwykły sposób…

Fotografia…? Dla mnie?
Pokazywanie zwykłych rzeczy w niezwykły sposób.

Marzenia fotograficzne…?
Być zawsze we właściwych miejscach, we właściwym czasie…

Michał

O mnie… Od czego zacząć? Wszystko zaczęło się we wrześniu 2007 roku. Pierwsze spotkanie „nowej grupy” nieznanej mi wtedy garstce osób których pasją była fotografia. Wstąpiłem na nieznany świat, pełen światła i cieni czarnobiałych kadrów. Zostałem do dziś z aparatem w ręku zarówno w Kuźni Światła – gdzie to wszystko się zaczęło – jak i w nowej tworzącej się grupie Camera Obscurra. Czekam na więcej…

A tu to co lubię najbardziej… zapraszam

Roman

Zatrzymać w kadrze ulotność chwili, emocje, przeszłość, … Zatrzymać czas, opowiedzieć historię. Kochać fotografię – być fotoamatorem.

Tomasz

W fotografii kocham jej zdolności narracyjne, bo FOTOGRAFIA MA GŁOS – potrafi mówić,
opowiadać, wzruszać, zachwycać, inspirować…
Szukam takiej właśnie fotografii…

Jerzy

Fotografia – to pasja na całe życie. Fotografując staram się aby na zdjęciach pokazać nie to co widzę, ale to co czuję w danej chwili.

Barbara

W fotografii fajne jest to, że można zatrzymać w kadrze ulotne chwile, nazwać uczucia, pokazać coś nieodkrytego… i dzielić się tym wszystkim z innymi. Dlatego znalazłam swoje miejsce w Kuźni Światła, … a teraz w Camera Obscurra. To tutaj, razem z grupą „fotonakręconych” ludzi uczę się miłości do fotografii!

Fotografia daje mi dużo radości! Mam nadzieję, że jeszcze wiele fajnych zdjęć przede mną.

Piotr

Fotografia to moje hobby. Jestem wielbicielem przyrody, podróży i wycieczek rowerowych.

Waldemar

Fotografia to zarówno moja pasja, jak i historia. Dzięki fotografii staram się uważnie patrzeć na otaczający mnie świat, wyłapując interesujące, ciekawe i nietypowe obrazy.