8 marca jest Dzień Kobiet. Świętujemy dzień wyjątkowości każdej kobiety, doceniamy ich niezastąpiony wkład w codzienność, cieszymy się ich obecnością w naszym życiu. Jak mielibyśmy lepiej wyrazić to, co do kobiet czujemy, jeśli nie przez fotografię?

Zapraszamy na naszą internetową wystawę pt. „Bóg stworzył kobietę i…”. Internetową, bo nie możemy (z powodu ograniczeń pandemicznych) zorganizować klasycznej wystawy. A że nie możemy milczeć w tej ważnej sprawie, w tym ważnym dniu, zapraszamy na wystawę w wersji cyfrowej.

Kobieta to tajemnica, zagadka, ale przecież i codzienna obecność. To wiele twarzy, wiele nastrojów, wiele miejsc w życiu. To bogate uczucia, to piękno, do radosne doświadczenie. Na tak wiele sposobów można opowiadać różne historie różnych kobiet. Tyle możliwości, tyle kadrów…

Czy można kobietę w jakikolwiek sposób w pełni opowiedzieć? Czy da się ją zamknąć w słowach, w kadrach, w jakiejkolwiek formie? My wiemy, że nie, ale możemy próbować naszymi zdjęciami stworzyć szkic tego, co czujemy i myślimy o kobietach.

Nasze kochane kobiety – wszystkiego najlepszego w dniu Waszego święta. Ta wystawa to hołd jaki Wam dziś składamy.

Krośnieńska Grupa Fotograficzna Camera Obscurra

fot. Camera Obscurra